"Enter"a basıp içeriğe geçin

En Yüksek Banka Promosyonu Nasıl Alınır – Banka Promosyonları

En Yüksek Banka Promosyonu Nasıl Alınır

 

Yeni bir çek veya tasarruf hesabı açtığınızda, bankalar tarafınıza banka promosyonu aracılığıyla nakit bonuslar verebilirler. Bir kerelik bu promosyonlara hak kazanmak için, muhtemelen bankaya doğrudan para yatırmanız ve hesabı en az birkaç ay boyunca açık tutmanız gerekecektir. Bazı bankaların diğerlerinden daha gevşek kuralları vardır; bu gereksinimleri aşağıda sizler için açıkladık.

Bakiyelerinizden daha fazla kazanç elde etmek için bankaların en iyi yüksek getirili çevrimiçi tasarruf hesaplarını araştırabilirsiniz. Bu hesaplar ücretsizdir ve yıllık getiriler yaklaşık yüzde %2’dir. (Tasarruf hesapları için ulusal ortalama sadece % 0.09’dur.) 10.000 TL’lik bir bakiye, bu hesaplardan biri ile yılda yaklaşık 200 TL kazanacaktır.

Bankalar ve diğer finansal kurumlar diğer işletmeler gibidir: Daha fazla müşteri çekmek için promosyonlar sunacaklardır. Fakat doğru promosyonlar ile birikim hesaplarınız sayesinde siz de kolaylıkla birikimlerinizi arttırabilirsiniz, bunun için ise biraz araştırma gerekli.

Bir hesaba kaydolmak için ve promosyonlardan birinden faydalanmak için önceden bu teklifler hakkında bilmeniz gereken her şey nedir?

Banka Promosyonundan Yararlanmalı Mıyım?

Bir hesap açmanız gerekiyorsa, ancak hangi bankayı seçeceğinizden emin değilseniz, promosyon hesabı tanıtımı veya başka bir teklif kesinlikle cazip olabilir. Yine de bu hesapların açım işlemi için bir miktar nakitinizin bulunması gerektiğini unutmayın.

Yine de, sadece nakit tekliflerinden yararlanmak için bir hesap açmak muhtemelen iyi bir fikir değildir. Örneğin, bir banka hesabı açmak için 150 TL nakit teklif verebilir, ancak hesabı kullanmazsanız, zaman içinde hesabı açmak için aldığınız 150 TL’yi geçersiz kılabilecek aylık ücretler ödeyebilirsiniz. Bu nedenle, bir teklif görmeden ve hemen kaydolmadan önce banka ve hesap üzerinde araştırma yapmanız önemlidir. Emekli kredi kartları hakkında bilgi almak istiyorsanız Emekli Kredi Kartı – Emeklilere Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yine de bir hesap açacaksanız, banka promosyonlarını göz önünde bulundurmak en iyisidir. Muhtemelen, hesabı bazı bankalarda feragat ücretlerine neden olabilecek tutarlı bir şekilde kullanacaksınız.

Banka Promosyonu Güvenilir Mi?

Promosyon hesabı veya başka bir nakit teklifi almak için bankaları ve promosyonlarını araştırmanızı tavsiye ederiz. Hesabı açmak için nakit teklifinin bir kısmını almanız mümkündür, ancak geri kalanını almak için otomatik fatura ödemesi, doğrudan para yatırma veya başka bir programa kaydolmanız gerekir. Bu nakit promosyonları nasıl alacağınız bir bankadan diğerine değişebilir. Para yeni hesaba yatırılabilir; bir başkası size nakit teklifi tutarında ön ödemeli bir banka veya kredi kartı gönderebilir.

Bir promosyona kaydolmadan önce promosyonun tüm ayrıntılarını öğrenin.

Emekli Maaşı Banka Promosyonu – Emekli Banka Promosyonları

Ülkemizde banka promosyonları ile alakalı en çok merak edilen detaylardan biri, şüphesiz ki emekli maaşı promosyonu olmaktadır. Eğer siz de emekli bir bireyseniz, ülkemizin ve bankaların size sunduğu promosyon fırsatlarından güvenle faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey faydalanabileceğiniz bir promosyon bulmak ve bu promosyona uygun olup olmadığınızı sorgulamaktır.

2020 Emekli Banka Promosyonları Ne Kadar?

TEB : 850 TL ve 1000 TL arası promosyon fırsatı. Yakınını getirene 100 TL ek ödeme.

QNB Finansbank : 700 – 800 TL arası promosyon fırsatı. Yakınını getirene 125 TL ek ödeme.

Halk Bankası : 375 TL promosyon fırsatı. Maaş 2000 TL üzerinde ise 450 TL.

Ziraat Bankası : 400 TL promosyon fırsatı. Yakınını getirene 350 TL ek ödeme.

Şeklinde olmaktadır. Eğer siz de bu bankalardan biri müşterisi iseniz veya olmayı düşünüyorsanız, banka ile iletişime geçerek müşteri hizmetleri üzerinden veya şubeler üzerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kişisel mali durumundan sorumlu olmak isteyen herkes için hem tasarruf hem de birikim hesabı sahibi olmak esastır. Elbette, birikim yapmak ve fatura ödemek için bir hesaba doğal olarak ihtiyacınız vardır. Ancak, aynı zamanda, bu hesaplar bankalara kredi başvurularınızı yaparken ne kadar güvenilir olduğunuzu gösterir. Her bir kredi başvurusunun sahip olduğu tek soru “Bir tasarruf hesabınız, birikim hesabınız veya her ikisi var mı?” olmaktadır.

Ne yazık ki, son 10 yılda, bu hesaplara sahip olmak daha zor hale geldi. Neyse ki, bankalar ek ücretlerini size iletecek kadar nazik davranmaktalar. Dikkatli değilseniz, sadece bir birikim veya tasarruf hesabına sahip olma ayrıcalığı için yılda 100 ile 300 TL kaybediyor olabilirsiniz. Şanslısınız, bu ücretlerden kaçmanın yolları var. Bu kaçma yollarından en bilineni banka promosyonlarıdır. Bu promosyonları ise detaylı bir şekilde yukarıda size anlattık.

Özet
En Yüksek Banka Promosyonu Nasıl Alınır – Banka Promosyonları
Makale Adı
En Yüksek Banka Promosyonu Nasıl Alınır – Banka Promosyonları
Makale Tanıtımı
en yüksek banka promosyonunu hangi banka veriyor? Emeklilere banka promosyonu, banka promosyonlarından nasıl faydalanabilirim.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir