"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yapı Kredi Kolay İhtiyaç Kredisi

Geçmiş zamandan günümüze gelene dek insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli şeylere ihtiyaç duyulmuştur. Ancak tarihsel süreçteki değişimi paranın bulunmasını bankaların kurulması takip etmiştir. Böylelikle insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için para gereksinimi karşılamak için bankalardan yararlanmaktadır. Geri ödeme koşulu ile alınan ve çeşitli faiz oranları doğrultusunda belirli dönem aralıkları ile ödenecek olan alımları ifade etmektedir krediler. Söz konusu krediler kişilerin pek çok konuda gereksinimlerini karşılamalarına aracılık etmektedir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi; kişilerin daha çok kişilerin şahsi ihtiyaçlarını gidermek için kullandıkları kredileri ifade etmektedir. Kişilerin şahsi giderleri için kullandıkları, düğün, seyahat ya da ev eşyası değişikliği gibi noktalarda ihtiyaç duyulan paranın karşılanmasını sağlamaktadır ihtiyaç kredileri. Yapı kredi ihtiyaç kredisi bankanın müşterileri için hizmete sunduğu kredi seçeneklerinden birisidir. Müşteri odaklı bir banka olarak bu hizmeti sadece şubelerinden değil yapı kredinin internet bankacılığı hizmetinden ya da mobil bankacılık hizmetinden yararlanarak da kullanmalarını sağlamaktadır. Böylelikle müşterilerinin çok kolay bir şekilde bankacılık faaliyetinden yararlanmasına aracılık etmektedir. Banka müşterilerinin hayallerini ve gereksinimlerini gerçekleştirmesine aracılık ettiği gibi müşterilerine göre belirlenen kredi miktarı, ödeme planı gibi seçeneklere göre şekillenmektedir.

Yapı Kredi Ev Kredisi

Pek çok insan kendi evinin hayalini kurmakta ve onu almayı istemektedir. Ancak kimi zaman pek çok kişi ev almak için yeterli parayı biriktirememesi nedeni ile bankalardan kredi çekme gereksinimi duymaktadır. Bankalara bu denli başvuru ve ihtiyacın oluşması nedeni ile bankalar ev kredisi olarak krediler vermektedir. Yapı kredi ev kredisi de yapı kredi tarafından müşterilerine sunulan bir kredi türü olmakla birlikte tıpkı ihtiyaç kredisinde olduğu gibi şubelerden, internet bankacılığından veya mobil bankacılıktan başvuru yapabilmekte ve kredi almaktadır. Kişilerin ev sahibi olmasına destek olan banka kişilerin kredi notu, geliri ve ödeyebileceği tutarlar doğrultusunda oluşturulan ödeme planları uygulanmaktadır.

Yapı Kredi Kefilsiz Kredi

Bankalar herhangi bir bankadan kredi çekeceği zaman bankalar tarafından çeşitli belge ve güvenceler istenmektedir. Söz konusu belgelerin başında ise kefiller yer almaktadır. Kefiller bankaların kredi verdikleri müşterilerinin kredi ödemelerini gerçekleştiremediği noktada krediyi ödeyeceklerini taahhüt eden kişileri ifade etmektedir. Kefiller bankalar açısından birer güvence kaynağı olsalar da kredi çekecek kişiler için bulması ya da destek alınması noktasında zor olan kişilerdir. Bu nedenle zamanla banka müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda kefilsiz kredi seçeneği ortaya çıkmıştır. Söz konusu krediler genellikle diğer kredi miktarlarına nazaran daha düşük miktarlı ve kısa vadeli olmaktadır. Yapı kredi kefilsiz kredi de bu noktada kefil bulmakta zorlanan müşterilerine ya da acil olarak kredi çekmesi gereken müşterilerine hizmet vermek için oluşturulmuş bir kredi türü olmaktadır. Kefilsiz kredi çekileceği zaman kişinin dikkat etmesi gereken noktaların başında kredinin daha düşük miktarda verileceğidir. Kefilsiz kredi özellikle internet bankacılığı ya da mobil bankacılık aracılığı ile çekilen kredilerde kendisini gösteren bir kredi türü olarak kendisini göstermektedir.

Yapı Kredi Hazır Kredi

Hazır krediler genellikle internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden çekilen birer kredi olmakla birlikte banka kullanıcılarının çok pratik ve hızlı bir kredi seçeneği olmaktadır. Belge toplama veya şubeye gitme gereksinimi olmadan çekilebilen kredilerdir. Yapı kredi hazır kredi bankanın müşterilerine daha hızlı ve pratik bir hizmet vermek adına geliştirdiği bir seçenek olmuştur. Bankanın internet sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden hızlı bir şekilde kredi çekilmesine olanak veren banka müşteri bilgileri ve ne kadar kredi çekebileceğine dair bilgileri müşterisine gösterebilmektedir. Kişilerin çok hızlı bir şekilde kredi çekmesini sağlayan bir sistemi ifade eden kolay kredi sistemi yapı kredinin de vermiş olduğu hizmetler arasında yer almaktadır. Yapı kredi kolay kredi hizmeti ile müşterilerine haftanın her günü ve her saatinde bankacılık hizmetlerinden yararlanma ve özellikle kredi noktasında duydukları ihtiyacı gidermek için hizmet vermektedirler. Yapıkredi bankasının müşterilerine sunmuş olduğu bu hızlı hizmet seçenekleri ile müşterilerine; müşterilerinin bulunduğu noktalarda internet bağlantısı ile anında kredi alma ve ihtiyaçlarını karşılama hizmeti vermektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankacılık sektörü de bu alana yönelmiştir. Bu nedenle de bankalar da online platformlarda faaliyet göstermektedir. İnternet bankacılığı, mobil  bankacılık gibi noktalarda kendisini gösteren bankalar arasında yer alan Yapıkredi bankası da bu alana yönelmiştir. Yapı kredi online kredi ise bu noktada kendisini gösteren bir kredi türü olmaktadır. Acil kredi ihtiyacının doğduğu dönemlerde kişilerin banka şubesine gitmeden bankanın online platformları üzerinden kredi başvurusunu gerçekleştirmektedir. Özellikle mobil uygulamalar üzerinden çok hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapılabilmekte ve kişinin kullanabileceği kredi tutarı oranınca kredi kişinin hesabına aktarılmaktadır. Ödeme planı ve ödeme süresi gibi uygulanacak faiz miktarı da bu noktada kişinin mobil bankacılık sürecinde çok kolay bir şekilde ulaşmasına olanak sağlanmaktadır. Yapıkredi bankası sunmuş olduğu bu hizmetlerle müşterilerine çok hızlı bir şekilde işlem yapma olanağı sağlamaktadır.

Özet
Yapı Kredi Kolay İhtiyaç Kredisi
Makale Adı
Yapı Kredi Kolay İhtiyaç Kredisi
Makale Tanıtımı
Yapı kredi ihtiyaç kredisi bankanın müşterileri için hizmete sunduğu kredi seçeneklerinden birisidir. Müşteri odaklı bir banka olarak bu hizmeti sadece şubelerinden değil yapı kredinin internet bankacılığı hizmetinden ya da mobil bankacılık hizmetinden yararlanarak da kullanmalarını sağlamaktadır.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir