"Enter"a basıp içeriğe geçin

Az Sermaye İle Hangi İşler Yapılır? Düşük Sermaye İle Yapılabilecek İşler.

Az Sermaye İle Yapılacak İşler

İş kurmak için ortaya konulan paraya sermaye denir. Çok yüksek sermaye ile iş kurulabildiği gibi çok düşük sermaye ile de iş kurulması mümkündür.

Az sermaye ile piyasada yapılacak işleri bulmak için ciddi bir araştırma gerekmektedir. Çünkü az sermaye ile yapılacak işler aynı zamanda girişimcinin yeteneğine bağlı olup el becerisi ile yapılabilecek işler içinde bulunmaktadır.

Düşük sermaye ile iş kurmak için ciddi bir araştırma yapmak ve bunun için vakit ayırmak gerekmektedir. Fakat sermaye ile iş kurmak isteyenler yazımızı inceleyebilir ve kurmak istedikleri işler hakkında fikir sahibi olabilmektedirler. Araştırma yaparken unutulmaması gereken bir konu ise dolandırıcılar ve bu amaçlara kurulan organizasyonlar olup böyle kişilere çok a dikkat edilmesi gerekmektedir.

Az sermayeli işlerden 20bin TL ye kurulabilecek işler olduğu gibi bin – iki bin TL ile de kurulabilecek işler bulunmaktadır. Burada seçim yaparken girişimci kendi yeteneğini göz önüne bulundurmalı kişisel ve el becerilerini ön planda tutarak yapabilirliğine göre hareket etmelidir.  

Girişimcilerin iş planı yaparken bulundukları yerlerin şartları da göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük şehirde iş kurmak bazen dezavantajlı iken bazen de avantajlı olabiliyor. Çünkü yapılan işlerin karşılığı ve dönüşümü büyük şehirlerde daha hızlı olabiliyor, işte fotoğrafçılık ta bunlardan biri.

Dış Çekim Fotoğrafçılığı Yapmak

Son dönemlerin az sermayeli popüler işlerinden biridir. İnsanların ilgisi dış çekim fotoğrafçılarına daha fazla olup yeteneğe göre yapılabilen bir iştir. Burada az sermaye ile alınabilecek olan profesyonel fotoğraf makinesi kullanılmaktadır.

İlk olarak girişimcinin kendisini geliştirmesi profesyonel düzeyde fotoğraf çekebilme seviyesine geldiğinde çalışmaya başlaması gerekmektedir. Halk Eğitim Merkezleri, belediyeler ya da derneklerin açtığı kurslara katılım sağlayarak iş öğrenilebilir ve sosyal medya hesapları aktif kullanılarak yapılacak olan tanıtımla dış çekim fotoğrafçılığı işi yapılabilmektedir.

Ev Yemekleri Yapımı (İşyerinde ev yemekleri yapmak)

Günümüz en favori iş gruplarından birisidir. Ev yemekleri yapmak ve bunların satışının yapılabileceği bir satış noktası oluşturmak ya da son kullanıcıya sunmak üretim ve satış noktası niteliğinde işyeri açılabilmektedir. Az sermaye ile kurulabilecek işler arasında olan ev yemekleri üretim işi nezih bir mekân tasarlandığında tercih sebebi olabilmektedir.

Mantar Yetiştirme

Kültür mantarı yetiştiriciliği Pazarı kolay bulunabilen sektörlerden biridir. Sektöre girmek için bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Yılın üretim yapılabilen mantarcılık sektöründe Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kurslara katılım sağlayarak bilgi sahibi olunabilir ve alınan eğitim ile iş kurmak için çalışmalara başlanabilir.

Oto Kuaförlüğü (Oto Yıkama)

Oto yıkama sektörü diğer iş kollarına benzememektedir. Bu sektöre girecek olan kişilerin fazla çalışma saatlerini unutmaması gerekmektedir. Oto yıkama işinde çalışma saatlerinin gece ve gündüz olduğuna dikkat edilmelidir. Bu sektörde girişimcilerin kendi adına iş kurabileceği gibi bayilik alarak ta bir firmanın bayisi olarak çalışabilirler.

Özet
Az Sermaye İle Hangi İşler Yapılır? Düşük Sermaye İle Yapılabilecek İşler.
Makale Adı
Az Sermaye İle Hangi İşler Yapılır? Düşük Sermaye İle Yapılabilecek İşler.
Makale Tanıtımı
Düşük sermaye ile iş kurmak ve para kazanmak için size rehberlik edecek bir makale yayınlandı. Küçük sermayeler ile iş kurmak istiyorsanız lütfen yazımızdan faydalanınız.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir