"Enter"a basıp içeriğe geçin

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Değişen ve zorlaşan ekonomik koşullar, birçok kişiyi kredi çekme zorunluluğuna itmektedir ve asgari ücret karşılığında çalışan birçok kişinin zihninde ‘hangi bankalar zorluk çıkarmadan kredi verir’ gibi cümleler meydana gelmektedir. Biz de sizin zihninizdeki sorulara cevap bulmak, işinizi bir nebze de olsa kolaylaştırmak adına; asgari ücret ile çalışanlara hangi bankaların kolayca kredi verdiğini derledik.

            Bankalardan kredi çekmek için belirli bir miktarın üzerinde ücret almak gerekmektedir. Bankalardan alınan kredinin miktarı, kişinin gelirine oranla değişiklik göstermektedir. Asgari ücret ile çalışanların da alacakları kredi miktarı, maaşlarına oranla belirlenmektedir. Bunun yanında, asgari ücret ile çalışanların kredi alması sanıldığı kadar zorlu bir süreç değildir. Kredi notu yüksek olan kişiler, asgari ücret ile çalışsalar da sorunsuz kredi çekebilmektedirler.

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar

Asgari ücrete kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

 • TEB
 • Yapı Kredi Bankası
 • Akbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Denizbank
 • Burgan Bank
 • Vakıfbank

TEB Bankası:

Türkiye Ekonomi Bankası, dijital hizmet veren bankalardan birisidir. Bu banka, asgari ücret karşılığında çalışanlara son derece yardımcı olmaktadır.  %1,69 faiz oranı ile kredi fırsatı sunan TEB, 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi fırsatı sunmaktadır.

Akbank :

Asgari ücret karşılığında çalışanlara, banka şubesine gitmeden internet üzerinden başvuru fırsatı sunan Akbank, %1,69 faiz oranı ile 36 ay vadeli olarak 10 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. 10 bin TL tutarındaki kredi için geri ödeme 12.799 TL olarak gerçekleştirilecektir.

Burgan Bank

Asgari ücretlilere 10 bin TL ve altı kredi imkânı sunan Burgan Bank, faiz oranlarını da tamamen müşterinin isteği doğrultusunda belirlemektedir. Bunun yanında; kredi alan kişinin, kredi notu ne kadar yüksek olursa, o kadar düşük faiz oranı belirlenmektedir.

Vakıf Bank

Kredi kampanyaları ile dikkatleri üzerine çeken Vakıf Bank, asgari ücretli çalışanlara aylık %1,15 faiz oranı ile 36 ay vadeli kredi vermektedir. Kredinin en üst limiti 50 bin TL olarak belirlenmiştir.

Özet
Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları
Makale Adı
Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları
Makale Tanıtımı
Asgari ücretle çalışan bir kişi kredi çekebilir mi? Asgari ücretle çalışan bir kişi kredi çekerken kefile ihtiyaç olur mu? Ne kadar kredi çekebilir? Bütün bu sorularınıza makalemde yanıt bulabilirsiniz.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir