"Enter"a basıp içeriğe geçin

EN HIZLI KREDİ VEREN BANKALAR

Kefilsiz Hızlı Kredi

Son dönemlerde hızlı kredi veren bankalar dendiği zaman farklı pek çok kurumun oluğu görülmektedir. Özellikle son birkaç yıldır çoğu devlet bankası ve özel banka bu konuda kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyalar ile istenilen miktardaki kredi, belirli şartlara göre hareket edilerek kolayca alınabilmektedir. Başvuru süreçleri ise oldukça kısa olmaktadır. Bankaların çoğu artık daha kolay olarak kredi sahibi olmanın yolunu mümkün kılmaktadır. Bunun için pek çok değişik yöntem kullanılabilir. Bu yöntemlerin en başında kısa mesajla kefilsiz hızlı kredi başvurusu gelmektedir. Bankaların kısa mesaj hatlarına gönderilecek mesajlar ile istenilen krediler alınabilmektedir. Bu kredilerin sonuçlanma süreleri de çok kısadır. Kısa mesajla başvuruda bulunurken her banka farklı bilgiler istese de temel istenecek bilgiler de bulunmaktadır. Bu bilgiler; TC kimlik numarası, aylık gelir miktarı, çekilmek istenen kredi tutarı ve vade sayısıdır. Bu nedenle kredi çekilecek olan bankanın kısa mesajla kredi başvurusunda isteyeceği bilgiler detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Bununla beraber online bankacılık sayfalarının kullanımı da mümkündür. Hızlı kredi için diğer bir yol ise cep telefonundan mobil işlemleri kullanarak yapılan işlemlerdir.  Böylelikle bu yollardan biri ile hızlı kredi almak mümkün olabilmektedir.

Kefilsiz hızlı kredi veren bankalar

Bu liste içinde pek çok bankanın yer aldığı bilinmektedir. Bu bankalar içinde başı çeken ise Ziraat Bankası olmaktadır. Anında kredi hizmeti ile istenilen kredinin alınması çok basittir. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanılacak yöntem kısa mesajdır. Bunun için banka tarafından özel bir hat oluşturulmuştur ve bu hatta kısa mesaj gönderilerek başvuru yapılmaktadır. Cep telefonundan mesaj bölümüne girerek ekrana aralarında boşluk bırakarak TC kimlik numarası, aylık gelir, cep telefonu numarası ve vade yazılarak 4747’ye mesaj gönderip başvuruda bulunabilirsiniz. Şube ve kefil derdi olmadan yapılacak bu işlemler ile hızlı kredi nasıl çekilir derdinden kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra online hizmetlerden internet bankacılığı aracılığıyla da başvuru yapabilirsiniz ama kısa mesaj yöntemi daha etkilidir. Başvurunuzdan kısa bir süre sonra banka hemen size dönüş yapacaktır.

Bunların yanında hızlı kredi çekmek için ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız başka bir çözüm yolu olan interneti kullanmanızı öneririz. Çünkü internetten kredi almadaki en büyük avantaj olarak akla hız gelmektedir. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapıldığında ister olumlu olsun ister olumsuz olsun sonuç çok hızlı bir şekilde verilmektedir. Hal böyle olduğunda da sonuç olumlu olursa ihtiyaç hızlı bir şekilde karşılanıyor olumsuz olursa da vakit varken başka çözüm yolları araştırılmaya başlanıyor.

İnternet üzerinden yapılan başvurularda hızlı kredi vermekte olan bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Türkiye Ekonomi Bankası
 2. Garanti Bankası
 3. Türkiye İş Bankası
 4. QNB Finansbank
 5. Denizbank
 6. ING
 7. Akbank
 8. Odeabank
 9. Yapı kredi
 10. HSBC
 11. Halkbank
 12. Ve daha listede yer almamış pek çok banka daha…

İnternet üzerinden kredi veren bankaların pek çoğu kredi başvurusuna gün içinde mail aracılığıyla ya da mesajla dönüş yapmaktadırlar. Findeks notunun belli olması ve bankalara girilen bilgilerin SGK kayıtları içinde yer almasından ve de bankaların bunlara hızlıca ulaşmasından ötürü kredi başvuruları çok hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İster şubeden olsun ister internetten isterse de mobil şube ya da kısa mesaj aracılığıyla olsun herhangi bir kredi başvurusu yapmadan önce kredi karşılaştırma siteleri yardımıyla bankalar arası farkların araştırılması sizin için fayda sağlayacaktır. Çünkü bazı bankalar düşük faizde krediler sunarken dosya masraflarını oldukça yüksek tutabilmektedir. Bu sebepten dolayı yapılması gereken ilk şey toplam geri ödeme tutarına bakmak olmalıdır. Ayrıca kredi başvurusu yapmadan önce ihtiyaç durumunuzu ve bu durum sonucunda çektiğiniz kredinin kaç taksitte ödeneceğini iyice hesaplamanız da gerekmektedir. Sonrasında araştırma için siteye giderek tutar, vade gibi seçeneklerden kendinize uygun olanları girin ve karşılaştırma butonuna basarak listeleyin. Ancak gelen listeden ilkini tıklamayın. Kimi siteler sponsorlu reklamlar aldığından dolayı sizin cebinize uyacak bankayı bulana dek araştırın. Bu araştırmalar ve hesaplamalardan sonra hangi bankadan krediyi çekeceğinize karar verdiyseniz o bankanın sitesine gidin. Siteye kredi tutarını, vade sayısını ve doldurmanız gereken diğer seçenekleri size uygun şekilde girin. İnternet üzerinden kredi başvurusu esnasında ilk aşamada sizden hiçbir belge talep edilmemekte sadece bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgileri de eksik ve doğru girmeniz ayrıca önem teşkil etmektedir. Çünkü SGK üzerinden alınan ya da daha önceden bankalarda bulunan bilgiler ile girdiğiniz bilgiler arasında fark olduğu zaman kredi konusunda bankalar size negatif dönüşler yapabilirler. Ancak kimi bankalar krediyi belge istemeksizin de verebilmektedir. Kimileri ise kredi ön onay aldıktan sonra sigorta belgesi gibi dosyaları sizden isteyebilmektedir. Ayrıca bir bilgi vermek gerekirse; internet üzerinden başvuru yapılacak sitenin linkinin başında https:// ibaresinin olmasına dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın!!

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Şartları

 1. Online başvuruda yaş sınırlaması

Online olarak kredi başvurusunda bulunmak için yasal şekilde imza yetkisi kazanılan yaş olan 18’i doldurmak yeterlidir. Ama çoğu banka kredi kullanma konusunda alt sınır olarak 20’yi uygulamaya koymaktadır. Üst sınır olarak ise sigorta şirketleri tarafından hayat sigortası yaş sınırı olarak belirlenen yaşı bankalar kabul etmektedir. Bu da sigorta şirketlerince değişmekle beraber ortalama 70 yaş şeklinde uygulanmaktadır.

 • Hiç banka ile çalışmayanların online krediye başvurması

Hiç banka ile çalışılmadı ya da 5 yıldan uzun bir süre boyunca aktif olunmadıysa bu durumda kredi notu oluşmayacaktır. Kredi notunun oluşmaması halindeyse geçmiş çalışma düzeni görülemediğinden dolayı kredi başvurusu “riskli” olarak değerlendirilecektir. Bu nedenle hiç kredi notunuz yoksa online kredi başvurusu yapmak yerine, önce banka şubeleri ya da kredi karşılaştırma sitelerinden başvuru yapmanız daha doğru bir seçim olacaktır.

 • Online başvuruda gelir kriteri

Başvurulan bankaya ve başvuruda bulunan kişinin kredi notuna göre gelir kriteri değişkenlik göstermekle birlikte, genellikle aylık kredi taksit tutarının aylık gelirin yarısından az olması şeklinde hesaplanmaktadır. Örneğin; aylık gelir 5000 TL ise aylık kredi taksit tutarı en fazla 2500 TL olmalıdır. Bu tutarı geçmeyecek olarak bankalar bu hesaplamayı otomatik gerçekleştirir.

 • Online başvuruda minimum ve maksimum vade seçeneği

Online şekildeki taşıt ya da ihtiyaç kredisine başvuruda hemen hemen bütün bankalar 60 ay vade seçeneği uygulamaktadır. Bireysel kredilerde 60 ay üstünde vade seçeneği konut kredisi haricinde yasal olarak bulunmamaktadır.

 
Özet
En hızlı kredi veren bankalar
Makale Adı
En hızlı kredi veren bankalar
Makale Tanıtımı
Vatandaşların zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde kredi çekebilmeleri için ihtiyaç kredisi çekebilme yöntemlerini çekebilecekleri bankaları anlatan bir makale hazırladım.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir