"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ev Hanımlarına Kredi – Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?

Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımları, gece gündüz maaşsız ve hatta bir gün izinsiz çalışan her evin kahramanlarıdır. Ev hanımları bir hanehalkını sürdürme, çocuk yetiştirme ve evin finansal yönlerine ayak uydurma zorluklarına katlanır. Ev hanımlarına kredi eşlerin kaçınılmaz mali acil durum olaylarıyla karşı karşıya kaldıkları zamanlar da farklı tür borç verenlerden para almanın yollarını aramaları gerekir. Ev hanımlarının kişisel bir krediye başvurmaları ve bunun için onay almaları mümkün müdür?

Daha önce de belirtildiği gibi, aile acil durumları öngörülemeyen ihtiyaçlara sahiptir. Okul ücretleri her gün devam ederken çocukların diğer acil ihtiyaçları ile her an karşı karşıya kalınabilir. Lütfen sizinle ev hanımlarının nasıl kredi alabileceği ve kredi başvurusu yaparken nelere dikkat edeceği konusunda bilgiler paylaşmamıza izin verin. Yazımızı okumaya devam ederek ev hanımlarının acil kredi ihtiyaçlarına nasıl çözüm bulacağı ile alakalı birçok bilgiye sahip olacaksınız.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Lafı eveleyip gevelemeden bu sorunun cevabını dilerseniz hemen verelim. Cevap, evet! Diğer bütün meslek gruplarının çekebildiği gibi ev hanımları da gayet kolay bir şekilde kredi çekebilmektedir. Yalnız diğer meslek grupları ile kıyasladığımızda prosedür biraz daha fazla uzun sürebilmektedir. Özellikle gelişen dijital dünya ile birlikte ev hanımlarına da günümüzde büyük bir kapı açıldı. Çoğu ev hanımı kendi evinde el emeği ile yaptığı ürünleri internet üzerinden satıyor veya bazı büyük firmaların satış ortaklığı programlarına kayıt oluyor. Bu da beraberinde sermaye ihtiyacını getiriyor. Bankalar da bu durumun gayet farkındalar, dolayısıyla ev hanımları da bankaların gözünde potansiyel müşteri konumunda bulunuyor.   En Kolay Kredi Veren Bankalar ın listesini sizler için hazırladık.

Yapmanız gereken tek şey “ev hanımıyım, sabit bir gelirim yok kim bana kredi verir ki?” diye düşünmemek ve bankaların kredi programlarına başvurmak. Tabii beraberinde bankaların istediği belgeleri ve kredi programlarının işleyiş prosedürlerini de bilmeniz gerekli, bu konular hakkındaki detaylı bilgiyide sizlere yazımızın ilerleyen kısımlarında vereceğiz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde bulunan çoğu banka ev hanımlarına kredi imkanı sunmaktadır. Fakat dilerseniz sizin için bunu en kolay şekilde sağlayan bankaların bir listesini hazırlayabiliriz. Yalnız belirtmemiz gerekiyor ki, bu bankaların kredi programlarına başvururken sizin için en uygun olan kredi programına başvurmalısınız. Ayrıca bankanın sizden isteyeceği belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekli.

 • CepteTeb
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • ING
 • com

Bu bankalardan bazılarıdır. Bu bankalar dışındaki bankaların kredi programlarına da ev hanımı durumundayken başvurabilirsiniz, fakat kabul şartları sizin için biraz daha zorlu olacaktır. Ayrıca bu bankaların kredi programlarına da başvururken, yukarıda da belirttiğimiz gibi sizin için en uygun olan kredi programlarına başvurmalısınız. Aksi halde kredi almanız bir hayli zorlaşacaktır.

 

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımlarının kredi çekme işleminden ve ev hanımlarına kredi veren bankalardan yukarıda yüzeysel de olsa bahsettik. Dilerseniz bir de ev hanımlarına kredi kartı veren bankaları inceleyelim. Çünkü günümüzde ufak ve acil maddi ihtiyacı olan neredeyse herkesin kurtarıcısı bu kartlar olmakta. Ev hanımları kredi çekebildiği gibi kredi kartı da çıkarabilmekteler. Katılacaksınızdır ki kredi çekip kredi kartı alamamak biraz tuhaf olurdu zaten J Peki ev hanımları kendilerine nasıl kredi kartı alabilirler? Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar hangileridir? Ev hanımları kredi kartı alarak ufak miktarda acil maddi ihtiyaçlarını nasıl karşılayabilirler? Bu soruların hepsinin cevabı yazımızın devamında.

 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • ING

Ev hanımlarına kredi kartı vermeleriyle bilinen ve tanınan bankalardan bazılarıdır. Bunun dışında öğrencilere kredi kartı veren bankaların çoğu ev hanımlarına da kredi kartı imkanı sağlamaktadır. Siz de ev hanımı olduğunuz halde bu bankaların kredi kartı ürünlerine başvurabilir ve kendinize kredi kartı çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendi durumunuza uygun bir kredi kartı ürünü bulmak ve bu karta doğru bilgiler ile başvurmak olacaktır.

Ev Hanımlarının Kredi Çekme Koşulları

Ev hanımlarının kredi çekme koşullarının diğer meslek gruplarına göre biraz daha zorlu ve dolambaçlı olduğunu yukarıda da belirtmiştik. Çoğu banka ev hanımlarının sabit bir gelirlerinin olmaması nedeniyle maddi durumlarını kanıtlamaları amacıyla ev hanımlarından bazı ekstra belgeler talep etmektedir. Peki bu belgeler nelerdir? Ev hanımlarının kredi çekme koşulları nelerdir? İsterseniz kısa ve net bir şekilde size bunlardan bahsedelim.

 • Maddi durumunuzu bankalara kanıtlamak amacıyla banka hesaplarınızda bir miktarda olsa para bulundurun.
 • Kendinize finansör olarak gösterebileceğiniz bir kişi bulun, bu eşiniz veya 1. Dereceden başka bir yakınınız (anne, abi, kardeş, abla) olabilir.
 • Banka sicil durumlarınızın iyi olduğundan emin olun, gerekirse findeks notunuzu ücret vererek kontrol ettirin.
 • İpotek ettireceğiniz menkulun ipotek işleminde eşinizin de rızasının olduğunu gösteren yazılı bir beyanınızın olması gereklidir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangi Belgeleri İster

Diğer bütün meslek gruplarına dahil olan kişilerden istendiği gibi ev hanımlarından da kredi başvurusu işleminde bazı belgeler talep edilmektedir. Peki bu belgeler nelerdir? Ev hanımlarının kredi başvurusunda hangi belgeler talep ediliyor? İsterseniz hemen açıklayalım.

 

Ev Hanımlarının Kredi Başvurusunda İstenilen Belgeler

Kira veya emekli maaşı gelirinizin var ise bunu kanıtlayan belge
Kefil rızasının yazılı beyanı,
İpotek (Eşiniz ise eşinizin yazılı beyanı)
Birikimlerinizi bankaya kanıtlayan belgeler
İkametgâh belgesi

Ev Hanımlarına Kredi Faiz Oranları

Katılacağınız kredi programında ev hanımı olmanızın kredi faiz oranlarında bir etkisi olmayacaktır. Kredi faiz oranları kredi programlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir ve herkes için aynı nitelikleri taşımaktadır. Bunun ile alakalı en doğru bilgiyi bankanızla iletişime geçerek veya kredi programı ile alakalı detayları inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Özet
Ev Hanımlarına Kredi - Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?
Makale Adı
Ev Hanımlarına Kredi - Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?
Makale Tanıtımı
Ülkemizde bulunan çoğu banka ev hanımlarına kredi imkanı sunmaktadır. Fakat dilerseniz sizin için bunu en kolay şekilde sağlayan bankaların bir listesini hazırlayabiliriz. Yalnız belirtmemiz gerekiyor ki, bu bankaların kredi programlarına başvururken sizin için en uygun olan kredi programına başvurmalısınız.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir