"Enter"a basıp içeriğe geçin

Garanti Kolay İhtiyaç Kredisi – Garanti Online Kredi

Garanti Kolay İhtiyaç Kredisi

 

Garanti kolay ihtiyaç kredisi, teminatsız bir kredi türüdür ve mevcut finansal ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olur. Garanti İhtiyaç kredisi kullanırken genellikle herhangi bir güvenlik ya da teminat vermeniz gerekmez ve borç vereniniz size ihtiyacınıza göre fonları kullanma esnekliği sağlar. Seyahat masraflarınızı ve düğün masraflarınızı, tıbbi acil durum, ev yenileme, borç konsolidasyonu ve diğer masraflarınızı yönetmek için çözüm olarak kullanılabilir.

İhtiyaç kredisi alırken, borçlular birden fazla banka ve borç verenin oranları ve şartlarını karşılaştırmalıdır. Her birinin kendi faiz oranı aralıkları olacaktır, bu yüzden karşılaştırma yapmak en iyisidir. Faiz oranları da uzunluğa bağlı olarak değişecektir. İki yıllık bir kredinin faiz oranı genellikle beş yıllık bir krediden daha düşük olacaktır. İlk alım, ön ödeme ve gecikme ücretleri dahil ücretleri karşılaştırın. Bir erken ödeme ücreti, krediyi erken öderseniz bankaların tahsil ettiği para cezasıdır. Bunu yapmayı planlıyorsanız, ön ödeme ücreti olan bir kredi almaktan kaçının. Başlangıç ​​ücreti, genellikle kredinin yaklaşık %2’si olabilir, bankanın krediyi vermek için aldığı ücrettir. Başlangıç ​​ücretleri borç verenden borç verene değişir. Tekliflerini beğendiğiniz bir banka varsa, kredi yetkilisiyle seçenekleriniz hakkında konuşun. Orada yeni bir bankadan daha iyi bir oran bulabilirsiniz.

Kolay İhtiyaç Kredisi Ne Zaman İyi Bir Seçenektir?

İhtiyaç kredileri çeşitli durumlarda uygun bir seçenek olabilir. İlk olarak, ihtiyaç kredisini tanımlayalım. Bazı krediler belirli bir satın alma işlemi için ayrılır. Konut kredisi ile bir ev satın alırsınız, oto kredisi ile araba satın alırsınız ve öğrenci kredisi ile kolej veya üniversite için ödeme yaparsınız.

Ancak bir ihtiyaç kredisi, hemen hemen her şey için kullanılabilir. Bazı kredi verenler, size ödünç verdikleri parayla ne yapacağınızı bilmek ister, ancak zorunlu ve yasal bir nedenden ötürü ödünç aldığınız sürece, istediğinizi yapabilirsiniz.

Ama bu sizin için ne anlama geliyor? Bir ipotek kredisi ile eviniz teminattır. Benzer şekilde, oto kredisi ile, satın aldığınız araç teminattır. İhtiyaç kredisinin genellikle teminatı olmadığı için “teminatsız” faiz oranı muhtemelen daha yüksek olacaktır. Maliyetlerinizi düşürmek istiyorsanız, güvenli ihtiyaç kredileri de vardır. Kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır – Kredi Kartı Yapılandır başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kolay İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gereken Detaylar

Düşük Borç / Gelir Oranı

Bankalar, size başka bir kredi vermeden önce aylık ödemelerinizi yapabileceğinizi bilmek ister. Eğer borç ve gelir oranınız gelirinize düzeyde yüksekse, bu bir ihtiyaç kredisi almanızın önünde büyük engel olabilir.

Şu şekilde düşünün. Zaten çeşitli kredilerde ayda 1.000 TL borçluysanız ve ayda 2.000 TL kazanırsanız, gelirinizin % 50’si bu ödemelere gider. Aylık 300 TL’lik bir ödemeyle bir ihtiyaç kredisi alırsanız,  gelirinizin % 65’i borca ​​gidecek. Bu, işinizi kaybederseniz veya büyük bir tıbbi acil durumunuz varsa ödemelere ayak uydurmanızı zorlaştırır.

 

İyi veya Mükemmel Kredi Puanı

Bankalar müşterilerde iyi kredi puanı görmek isterler. Kredi puanlarınız ne kadar yüksek olursa, faizi o kadar az ödersiniz ve kredi almaya hak kazanma şansınız o kadar artar. 600 kredi puanını kabul edecek kredi verenleri bulabilirsiniz, ancak 700 kredi puanı veya üstü daha iyidir.

Sabit Gelir

İşiniz düzensiz ise, bir banka size borç para vermekte zorlanır. İstikrarlı gelir, tutarlı nakit akışınız olduğu ve ödemelerinizi her ay yapmayı göze alabileceğiniz anlamına gelir.

Garanti Kolay İhtiyaç Kredisi

 

Ülkemizde, müşterilere kolay ihtiyaç kredisi sunan bankalardan bir diğeri de Garanti bankasıdır. Eğer kredi alma şartlarınız uyuyor ise, siz de herkes gibi Garanti Bankası sayesinde kolay ihtiyaç kredisi almaya hak kazanabilirsiniz. Bunu yapmak için yapmanız gereken ise Garanti Bankası Kolay İhtiyaç Kredisi’ne başvurmak olacaktır. Bunu yapmak ise internet bankacılığı ve mobil bankacılık sayesinde çok kolaydır. Peki Garanti Kolay İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Garanti Online Kredi Nasıl Alınır? İsterseniz sizler için kısa ve net bir şekilde özetleyelim.

  • İlk olarak Garanti Bankasının resmi internet sitesine ve kredi ürünlerinden ihtiyaç kredisi ürününün sayfasına gidelim. Burada yapmanız gereken ihtiyaç kredisi miktarını ve vade süresini seçmek olacaktır. Bu adımı tamamladıktan sonra toplam ne kadar faiz ödeyeceğiniz ve aylık ödemenizin ne kadar olacağı karşınızda belirecektir. Hemen başvur butonuna tıklayarak online kredi başvurma işlemini tamamlayabilir veya sms yoluyla da ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.
  • Dilerseniz ihtiyaç kredisi başvurma işlemi için Garanti Şubelerini de tercih edebilirsiniz. Garanti şubelerinden birine uğrayarak kolay bir şekilde ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Başvuru esnasında banka yetkilisinin sizden bir takım belgeler isteyebileceğini lütfen unutmayın. Eğer bu şekilde bir başvurma işlemi yapacaksanız, bankaya hazırlıklı bir şekilde gitmenizi tavsiye ederiz. Tarafınızdan gelir belgesi ve ikametgah belgesi gibi belgeler talep edilebilir.
Özet
kolay ihtiyaç kredisi
Makale Adı
kolay ihtiyaç kredisi
Makale Tanıtımı
Garanti kolay ihtiyaç kredisi çekmek için ve ya garanti online kredi çekmek için ihtiyacınız olan her şeyi garanti kolay ihtiyaç kredisi adıyla toparladık.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir