"Enter"a basıp içeriğe geçin

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Öğrencilere kredi veren bankalar, kefilsiz olarak ve okulla anlaşmalı olunması koşuluyla kredi verebilmektedir. Bu durumda kredi tutarı, özel okullarda okunması halinde doğrudan okul hesaplarına yatırılmaktadır. Bunun yanı sıra müşterilere, aylık olarak öğrenci kredisi kullanmak için imkan tanınmıştır.

Peki, öğrencilere kredi veren bankalar hangi şartları ararlar?

Öğrencilere kredi veren bankalar, öğrenci ya da sivil olsun fak etmeksizin kişilere kredi verirken, ilk olarak kişinin gelir düzeyi koşuluna bakmaktadırlar. Düzenli ve belli bir gelir sahibi olan öğrenciler, bankaların sunmuş olduğu kredi hizmetlerinden gayet rahat bir biçimde faydalanabilmektedirler. Mesela; ziraat bankası, bir öğrenciye kredi verecek olduğunda, öğrencinin uyarı zamanlı olarak bir yerde çalışıp çalışmadığı ile çok ilgilenmektedir. Eğer öğrencinin sigortalı olarak bir işi varsa diğer öğrencilere kıyasla bu kişinin kredi alma ihtimali çok yüksek olmaktadır. Bununla beraber pek çok öğrencinin kredi kartına sahip olmasından dolayı, kredi kartlarının ödemeleri de kredi alımında büyük önem teşkil etmektedir. Öğrenci kredisi alımında veya diğer bankaların öğrenciler için sundukları kredi hizmetinden yararlanırken,  kredi kartlarının ödemelerinde hiçbir sorunun olmaması bankaların ihtiyaç kredisi hizmetlerinden yararlanmak bakımında çok kolaylıklar sağlamaktadır. Ayrıca bir bankadan kredi alınmak istendiğinde bankaya güvenilir ve sağlam bir kefilin götürülmesi de işleri kolaylaştırabilmektedir. Kredi için öğrenci kendi adına başvuruda bulunarak kefili de belirtilen zamanda bankaya giderek bankaların kredi hizmetlerinden rahat bir şekilde faydalanılabilir. Kredi başvurusunun yapıldığı bankada kişinin hesabı bulunuyorsa ev bu hesabın içinde kredi başvurusu yapılan miktarın iki katı birikim varsa söz konusu olan bankadan kredi alınabilmesi mümkün olmaktadır. Bankalar, genel olarak öğrencilere kredi verirken bu şartların üzerinde yoğunlaşmaktadırlar.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası, öğrenci kredisi adı altında öğrenciler ve ailelerine kredi desteği sunmaktadır. 50 bin TL’ye kadar verilebilen bu kredi hizmeti 36 aya varan vade seçenekleri ile sunulmaktadır.  Bunların yanı sıra bu kredi desteğinin sağlanabilmesi için nerede kullanılacak olduğunun beyan edilmesi gereklidir. Okul, kurs, dershane, lise, etüt salonu ve üniversite gibi birçok sebepten kredi alınabilmektedir. Bu kredide faiz oranları, öğrenciler için oldukça uygun seviyelerde verilmektedir. Ama öğrencilere doğrudan verilecek kredi türlerinde banklar, kefil ile teminat şartı koymaktadırlar. Eğitim görmekte olan öğrenciler, kursa gitmekte olan kişiler ve ailesindeki öğrencinin eğitim ihtiyaçlarını karşılayacağını belgeleyen kişiler bu krediden faydalanabilmektedir.

Denizbank öğrenci kredisi

Denizbank tarafından verilen öğrenci kredisi hizmetlerinde 60 aya varan vade seçenekleri sunulmaktadır. Evrak istenmeden ve kefil gerektirmeden verilen bu kredi için teminat da istenmemektedir. Bu nedenle bu krediye başvurabilmek için yalnızca 18 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir. Denizbank’ın bu kredi hizmetinden faydalanmayı isteyen kişilerden istediği tek şey bankada önceden kullanılmakta olan bir hesaba sahip olunması gerektiğidir. Yani; bir öğrenci 18 yaşını doldurmuş, Denizbank’ta bir banka hesabına sahip ve bu hesap aktif bir biçimde kullanılmaktaysa ve bankaya ait kredi kartları gibi hizmetlerden faydalanılmaktaysa öğrencilere kredi verilebilmektedir.

Ayrıca Denizbank tarafından üniversite öğrencileri için sunulan kredinin alınmasındaki şart, aileyle aradaki para trafiğinin Denizbank’taki bir hesabın üzerinden gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Aileden gelen paranın hesap üzerinden yapılmasıyla elde edilecek bilgiler, öğrencinin gelir durumuna yazılmaktadır. Bu sebeple düzenli para trafiği olanlar bu krediden daha kolay bir şekilde faydalanabilmektedir. 12 ay vadeyle alınabilen kredideki faiz oranları %2,75 olarak belirlenmiştir.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Yapı Kredi

Yapı Kredi’nin öğrenciler için kredi kampanyası, en yüksek tutarda verilmekte olan öğrenci kredileri içinde bulunmaktadır. 48 aya varan vadeyle verilen kredide 50 bin TL’ye kadar limit sunulmaktadır. Bu kredi için dosya masrafı veya komisyon ücreti talep edilmemektedir. Bunun yanında Yapı Kredi, öğrenci kredisi adı altında alınacak kredide eğer kredi okul masrafları için alınmaktaysa ve öğrenim görülmekte olan okulun özel okul olması durumunda, öğrenci belgesi ile gider faturası gibi taleplerde bulunabilmektedir.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

İş Bankası, özel okulda okumakta olup da okul masraflarını karşılamakta zorlanan kişilere ve ailelerine öğrenci kredisi kapsamında kredi hizmeti sunmaktadır. Böylelikle İş Bankası, anlaşmalı özel okullardaki öğrencilerin ücretlerini yatırırken, ailelerinden de yatırılan bu ücretleri vadeleriyle tekrar almaktadır. Vadelere göre %3 kredi faizi değişiklik göstermemektedir. Bu krediyse sadece özel okuldaki öğrencilere verilmektedir.

Vakıfbank Öğrenci Kredisi

Öğrenci kredisi adı altında Vakıfbank, 40 bin TL’ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. Banka tarafından özel veya devlet okulları, yaz okulu, lise, eğitim ile kültür hizmetleri alanlarındaki seminer gibi faaliyetlerde kredi verilmektedir. Bununla birlikte bu kredi ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de verilebilmektedir. Ayrıca banka tarafından öğrencilerin okuyarak çalışması da desteklenmektedir. Bu sebepten ötürü bu krediyi alacak öğrencilerden sigorta beyanı ile gelir belgesi istenilmektedir. Gelir belgesi, banka hesapları aracılığı ile yapılmalıdır. Banka bireysel başvuruları değerlendirirken öğrencilerin 18 yaşını doldurup doldurmadığına bakmaktadır.

Özet
öğrencilere kredi veren bankalar
Makale Adı
öğrencilere kredi veren bankalar
Makale Tanıtımı
ziraat bankası, bir öğrenciye kredi verecek olduğunda, öğrencinin uyarı zamanlı olarak bir yerde çalışıp çalışmadığı ile çok ilgilenmektedir. Eğer öğrencinin sigortalı olarak bir işi varsa diğer öğrencilere kıyasla bu kişinin kredi alma ihtimali çok yüksek olmaktadır.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir