"Enter"a basıp içeriğe geçin

Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Aktif Bank Kredi Kartı

Aktif bank kredi kartı , finansal kuruluşlar tarafından verilen ve satın alma işlemlerinizi ödemek için önceden onaylanmış bir limitten para ödünç almanızı sağlayan plastik bir karttır. Limite, kartı veren kurum tarafından kredi puanınıza ve geçmişinize göre karar verilir. Genel olarak, skor ne kadar yüksekse limitte o kadar yüksek olur. Kredi kartı ve bankamatik kartı arasındaki temel fark, bir bankamatik kartını kullandığınızda paranın banka hesabınızdan düşülmesidir; kartın kredi kartı olması durumunda, para ön onaylı limitinizden alınır.

Kullanıcılar ödeme yapmak için kredi kartını hızlıca kullanabilir. Kredi kartı çevrimiçi işlemler için de kullanılabilir. Aktif bank kredi kartı başvurusunda bulunduktan sonra, faiz ücretlerinden kaçınmak için ödünç alınan miktarın öngörülen süre içinde geri ödenmesini sağlayın. Kredi kartı bilgileriniz her zaman kart düzenleyiciyle korunur. Dolandırıcılığı önlemek için kredi kartı bilgilerinizi kimseyle paylaşmamalısınız. Ülkemizde bireysel veya kurumsal olarak kişilere kredi kartı veren birçok kurum ve banka bulunmaktadır. Bu bankaların neredeyse her birinin düzinelerce kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Her kart farklı ihtiyaç ve meslek gruplarına göre düzenlenmiştir. Örneğin elektronik ihtiyaçlar için kullanılması uygun kredi kartları, öğrenci kredi kartları, çiftçi kredi kartları gibi.

Ülkemizde kişi veya kurumlara kart veren bankalardan biri de Aktif Bank olmaktadır. Bu yazımızda da size Aktif Bank kredi kartı ürünlerinden bahsedecek ve bu kredi kartlarını nasıl çıkarıp kullanabileceğinizi anlatayacağız. İsterseniz fazla uzatmadan hemen konuya giriş sağlayalım. Aktif Bank Kredi Kartı Nedir? Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktif Bank Kredi Kartı Çeşitleri

Aktif Bank’ın bireysel müşteriler için temel olarak iki ana kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Bunlardan biri Passolig Kredi Kartı, diğeri ise Passo Kredi Kartı olmaktadır. Passolig kredi kartı Aktif Bank’ın Passolig ürününde ek özellik olarak müşterilerine sunduğu bir kredi kartıdır. Passo Kredi Kartı ise tam olarak kredi kartı ihtiyacı için dizayn edilmiş bir karttır. Hadi gelin hep beraber bu iki kredi kartını ve özelliklerini inceleyelim.

Passolig Kredi Kartı

Passolig Kredi Kartı sadece dostlarınızla birlikte kolay bir şekilde stadyumlara girmenizi ve maç izlemenizi sağlamaz, aynı zamanda yurtiçinde ve yurtdışında nakit para yerine kabul edilir. İsterseniz Passolig kredi kartınızı kullanarak alışveriş yapabilir veya nakit avans çekimi yapabilirsiniz. Ayrıca, Passolig Kredi Kartı ile yapılan alışveriş işlemlerinizin her birinde, desteklediğiniz spor kulübüne finansal olarak katkıda bulunursunuz. Passolig Kredi Kartınızı Aktif Bank’ın sözleşmeli olduğu şehirlerde ulaşım kartı olarakta kullanma imkanınız bulunmaktadır.

Passolig Card sayesinde yıllık E-Biletinizin süresini uzatabilirsiniz ve bilet satın alma, stadyumlara girme hakkınızı koruyabilirsiniz. Kartınızın E-Biletinin süresini, Passolig Kredi Kartınızı veya başka bir kredi kartınızı kullanarak veya en yakın N Kolay bayisinden kolaylıkla uzatabilirsiniz.

Passo Kredi Kartı

Passo Kredi Kartı, düzenli olarak herhangi bir kart ücreti ödemeden alışveriş işlemlerinde kullanabileceğiniz, nakit avans veya taksitli nakit avans çekim işlemi yapabileceğiniz ve aynı zamanda dünyanın her yerinde MasterCard ve Visa amblemine sahip milyonlarca dükkanda yaptığınız harcamalarda kullanabileceğiniz bir kredi kartıdır.

Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi kartı ürünlerine internet üzerinden, mobil şube üzerinden veya Aktif şubelerinden kolay bir şekilde başvurabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise başvuru esnasında bütün bilgileri doğru bir şekilde vermenizdir. Kredi kartı alma ihtimalinizi arttırması amacıyla kesinlikle doğru olmayan bilgileri başvuru esnasında kullanmamalısınız. Bunun dışında, kredi puanınızı ve kredi raporunuzda ne olduğunu bilmek, hangi ürünlere başvuracağınızı belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, daha önce bankalarla problemli bir geçmişiniz var ise prosedürleri daha kolay olan kredi kartı ürünlerine başvurmayı deneyebilirsiniz.   Kredi Kartı Borç Erteleme Nasıl Yapılır? diye merak eden kullanıcalarımız için güzel bir yazı hazırladık.

İnternet üzerinden Aktif Bank kart ürünlerine başvurmak için hemen Aktif Bank’ın resmi internet sitesi olan aktifbank.com.tr adresini ziyaret edebilir, online bir şekilde kartbaşvurusu yapabilirsiniz.

Aktif Bank Kredi Kartı İçin Hangi Belgeler İstenir

Her bankanın talep edeceği gibi, Aktif Bank’ta kart başvurusu esnasında sizden bazı bilgiler talep edecektir. Kredi kartı başvurusu yapacağınız zaman bu belgeleri bilmeniz ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız, başvurunuzun sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Kredi Kartı Başvurularında hangi belgeleri istemektedir? Aktif Bank kredi kartı alırken hangi belgeleri hazırlamalıyız? İsterseniz sizler için kısa ve net bir şekilde özetleyelim.

İnternet üzerinden veya mobil şube üzerinden başvuru yapacaksanız herhangi bir belge talebi bulunmamaktadır. Bankalar genellikle sizin gelir ve maddi bilgilerinize çevrimiçi şekilde ulaşabilmekteler. Fakat şubeler üzerinden başvuru yapacaksanız sizden bazı belgeler talep edilebilir, bu belgeler ise şunlardır.

  • C. Kimlik Kartı
  • İkametgah Bilgileri
  • Gelir Belgesi (Çok Önemli)

Bu üç belge ilk etapta kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için yeterlidir, fakat bazı kredi kartı ürünleri için (ticari, çiftçilere yönelik veya diğer meslek gruplarına yönelik kredi kartları) sizden ekstra belgeler talep edilebilir. Lütfen banka şubesine gitmeden önce bu belgeleri detaylı bir şekilde öğreniniz.

Özet
Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?
Makale Adı
Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?
Makale Tanıtımı
Aktif Bank’ın bütün kredi kartı ürünlerine internet üzerinden, mobil şube üzerinden veya Aktif Bank şubelerinden kolay bir şekilde başvurabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise başvuru esnasında bütün bilgileri doğru bir şekilde vermenizdir. Kredi kartı alma ihtimalinizi arttırması amacıyla kesinlikle doğru olmayan bilgileri başvuru esnasında kullanmamalısınız.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir