"Enter"a basıp içeriğe geçin

Emekli Kredi Kartı – Emeklilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Emekli Kredi Kartı

Hiçbir geliri bile olmayan kişilerin dahi emekli kredi kartı kullandığı düşünülürse her ay düzenli bir gelire sahip olan emeklilerin de kredi kartı kullanma hakları olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bankalar kredi kartı verirken kişilerin kredi notu ile aylık gelirleri gibi faktörleri dikkate almaktadırlar. Bu nedenle emekliler kredi notu olmasa dahi her ay düzenli bir gelire sahip olduklarından dolayı kredi kartı alabilmektedirler.

Kredi kartının limitleri belirlenirken de kişilerin mevcut olan limitleri, önceki kullanımları ve gelirleri esas şart olarak alınmaktadır. Yasal mevzuattaki maddeye göreyse bir kişi, gelirinden 4 kat fazla limiti olan kredi kartı kullanabilmektedir. Bu oran kullanıcının yapmış olduğu harcamalar ve ödeme düzeni göz önüne alınarak artırılabilmekte ya da olumsuz koşullarda azaltılabilmektedir. Biz de sizlere bu yazımızda emekli olan kişilere kredi kartı vermekte olan bankaları ve kredi kartı verilirken talep edilen koşulları anlatmaya çalıştık.

Kredi notu olmayan emekli, kredi kartı başvurusunda bulunmak istedikleri bankaya maaşlarını taşıyarak hem kredi kartı sahibi olabilir hem de promosyon kazanabilir. Bu bir zorunluluk teşkil etmese de kredi kartının alınması konusunda çok daha kolaylık sağlamaktadır. Aşağıda listelenecek olan bankalarda maaş hesabınız varsa ya da bu bankalara maaşınızı taşımayı düşünüyorsanız kredi kartı alımınız çok daha kolaylaşacaktır. Emekli olanlara kredi kartı verecek olan bankalar ise şu şekilde sıralanabilir:

Ziraat Bankası emekli kredi kartı

Emekli olan kişilerin tercih etmekte olduğu bankalarda ilk sıralarda yer alan Ziraat Bankası’ndan kredi kartı için başvuruda bulunulabilir. Kredi kartı başvurularında maaş eğer Ziraat Bankası üzerinden alınmaktaysa başvurunun onaylanması daha kolaydır. Şubeden gerçekleştirilecek olan başvurularda istenen tek evrak TC nüfus cüzdanıdır. Başvuruda bulunan kişi maaşını bu bankadan almaktaysa başka bir evrak götürmesine gerek kalmadığı gibi kredi sicilinin temiz olması durumunda da en geç 2 hafta içinde kredi kartını çıkartabilmektedir. Listede emekliler için kredi kartı vermekte olan bankaların içinde en çok dikkat çeken şüphesiz Ziraat Bankası’dır. Ziraat bankası kredi kartında biriken puanlar daha sonra anlaşmalı noktalarda kullanılabilmektedir. Taksitli nakit avans seçeneği bulunan bu kredi kartlarının kullanımlardan sonra taksit erteleme seçenekleri bulunmaktadır.

Türkiye İş Bankası Maximum emeklilere özel kredi kartı

Emekli olanlar için kredi kartı vermekte olan başka bir banka da Türkiye İş Bankası’dır. Bankada zaten pek çok emekli vatandaş olmasından dolayı emekliler için özellikle sunmuş olduğu hizmetler de vardır. Türkiye İş Bankası, kredi kartları hizmetlerini Maximum Kart adıyla sunmaktadır. söz konusu kredi kartının pek çok farklı tipi olmasıyla beraber bankanın anlaşmalı olduğu pek çok iş yeri de mevcuttur. Kullanımlar ile MaxiPuan kazandıran bu kredi kartları ile yapılmakta olan harcamalar taksit seçeneklerinden faydalanılarak tekrar ödenebilmektedir.

Garanti Bankası Bonus emekli kredi kartı

Ülkemizdeki banka kuruluşlarından en büyük 3. Sırada olan Garanti Bankası’nın da emekliler için özel kredi kartı hizmetleri bulunmaktadır. Bonus Card adı altında hizmet veren kredi kartında düzenli ödemelere yapılarak bir üst kredi kartına geçilebilmektedir. Bonus Platinum, Bonus Gold ve Bonus gibi farklı türleri bulunan kredi kartından yapılmış tüm alışverişler taksitlendirilebildiği gibi yapılmış harcamalarda Bonus Puan kazanma imkânı da vardır.Kredi kartı borcu ödemeyi bilmeyen kişiler için Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir  başlıklı makalemizi okumalarını tavsiye ederiz.

Halkbank Paraf emeklilere özel kredi kartı

Bir kamu bankası olan Halkbank, kredi kartı hizmetlerini Paraf Kart çatısı altında sunmaktadır. Halkbank’ın müşterisi olan emekliler, başvuruda bulunarak pek çok avantajı bulunan bu kredi kartı hizmetlerinden faydalanabilmektedirler. Paraf ile anlaşmalı olan pek çok kurum vardır ve bu anlaşmalı noktalardan yapılan alışverişler ile Paraf Para kazanılabilmektedir. Paraf kredi kart ile akaryakıt ve market alışverişi yapılabilir ya da fatura ödeme ve TL yükleme gibi işlemler gerçekleştirilebilir. Ayrıca bu harcamaları taksitlendirme ya da taksit erteleme imkânı da bulunmaktadır.

QNB Finansbank emeklilere özel kredi kartı

Emeklilere kredi kartı vermekte olan bir diğer banka da QNB Finansbank’tır. Emekliler için pek çok kampanyanı düzenlenmiş olduğu bu hizmet Card Finans adıyla sunulmaktadır. Card Finans’ın emeklilere özel kredi kartından yapılmış harcamalarda ayda %5’lik bir indirim sağlanmasının yanında eğitim ile sağlık harcamalarında da 3 ay vadeyle ve sıfır faiz imkânıyla taksitlendirme yapılabilmektedir.

Kredi kartı kullanmakta olan emeklilerin avantajları nedir?

Kredi kartı kullanmakta olan emeklilerin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunların en başında da taksitli alışveriş ile nakit avans seçenekleri gelmektedir. Emekli maaşı alınmadan önce bütün harcamalar kredi kartı ile gerçekleştirilebilmekte ve emekli maaşının alınmasının ardından da kredi kartı borcu kapatılarak sonraki aya borçsuz bir şekilde girilebilmektedir.

Sağlık alanı ise emekli olan kişilerin en fazla harcama gerçekleştirdikleri bir sektördür. Bu nedenle bankalar da müşterilerine özel olarak sağlık sektöründe yapılmış harcamaları taksitlendirmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bankaların emekliler için özel kampanyaları bulunmaktadır. Emekli maaşından fazla olarak harcama ihtiyacı olan emekli kredi kartı bulunmakta olan taksit erteleme seçeneğiyle ödemeleri bir sonraki aya erteleyebilmektedir.

 

 

 

 

Özet
Emekli Kredi Kartı - Emeklilere Kredi Kartı Veren Bankalar
Makale Adı
Emekli Kredi Kartı - Emeklilere Kredi Kartı Veren Bankalar
Makale Tanıtımı
Kredi kartı başvurularında maaş eğer Ziraat Bankası üzerinden alınmaktaysa başvurunun onaylanması daha kolaydır. Şubeden gerçekleştirilecek olan başvurularda istenen tek evrak TC nüfus cüzdanıdır.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir