"Enter"a basıp içeriğe geçin

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır ? Kimlere Verilir ?

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır

Limitsiz kredi kartının adı limitsiz olsa bile limitleri olan kredi kartlarıdır. Halk arasında kalıplaşan bir tabir olan bu kart esasen limiti çok yüksek değerlerde olan kredi kartlarında kullanılmakta olan bir tabirdir. Limitsiz kredi kartı nasıl alınır ve hangi koşullarda alınabilir? Bankalar elbette ki müşterilerine yüksek limitler Suna bilmektedir. Ancak sınırsız limite sahip olan kart hizmeti verememektedirler. Ülkemizde çok yoğun şekilde kullanılmakta olan kredi kartlarına Neredeyse her alışverişte ve ödemelerde başvurulmaktadır ve böylelikle anlık ödemelerde nakit ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Kredi kartlarındaki limitler ise kullanan kişilerin kredi notu ile banka sicillerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kredi notu düşük kişiler hiç kredi kartı sahibi olamazken kredi notu yüksek olan kişiler yüksek limitli kredi kartları alabilmektedirler. Limitsiz kredi kartları ise genelde işyeri sahibi olan, ürün alımlarını kredi kartı ile gerçekleştiren ve nakit çekimlerde bu kartları kullanan kişilerin tercih ettiği bir kart tipi olarak kullanılmaktadır. Peki, limitsiz Kredi Kartı kimlere verilmektedir?

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Limitsiz kredi kartı nasıl alınır sorusundan önce limitsiz kredi kartının ne demek olduğunu açıklayalım. Limitsiz kredi kartı bilindiğinin tersine aslen yine limitli bir kredi katıdır. İş hacmi yüksek olan şirketler ve firmalar tarafından anlık olarak kimi zaman yüksek limitler gerektiğinde kullanılması amacıyla müşteri hizmetlerinin aranarak kredi kartı limitinin yükseltilmesi durumuna bu isim verilmektedir. Banka sicilinde leke olmayan, bankaya nakit yatırımlar yapmış olan, bankada belli miktarda bir parası bulunan ve güvencesi olan kişiler kullandıkları kredi kartının özelliklerini de göz önüne alınarak bankayı aramakta ve istedikleri kadar limit yükseltme talebinde bulunabilmektedirler. Sonrasında ise banka tarafından onay alabilmektedirler. Yani kısaca bu durumlar karşısında kullanılmakta olan bir tabir diyebiliriz.

Eğer ki bankada belli teminat bulunmaktaysa, nakit bakımından problem yaşanmamaktaysa yüksek bütçedeki ödemeler kredi kartları ile yapılabilir. Ama yine de yanlış anlaşılmanın olmaması için kredi notunun da bu noktada çok önem taşıdığının bilinmesi gerekmektedir. Bankalarda ne kadar güvence bulunursa bulunsun ödemelerde problem yaşanıyor ve gecikmeli olarak ödemeler yapılıyorsa bankalar limit artışı konusundaki talebi değerlendirmeye almayacaklardır. Değerlendirmeyi alsalar dahi sonucun olumsuz olacağı net bir şekilde söylenebilir.

Limitsiz Kredi Kartlarını Kimler Alabilir?

Aslında limitsiz kredi kartını x kişiler alır gibi bir tabir tamamı ile yanlış olarak kabul edilmektedir. Bankalar arasında kredi notu çok iyi olan grupta bulunan kişiler ve sicili düzgün olan bireyler bankalardan sorun yaşamadan kredi kartı kullanabilmektedirler. Zaten kredi notu bu denli iyi olan kişilerin ödemelerinin de düzenli olması durumunda banka, limitleri otomatik olarak düzenli bir şekilde arttıracaktır. Platin ya da Gold statüsündeki kartların sahibi olunacağından banka ile görüşülerek otomatik limit arttırma özelliği açık tutulabilir. Bunun yanı sıra yapılacak yüksek meblağlı işlemlerde kişi için bankanın özel limitleri tanımlaması istenebilir.

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır Ve Belgeler Nelerdir?

Bu türdeki kredi kartlarının bu isimle adlandırılmasının nedeninin aslında limitleri olduğu yukarıda belirtilmiştir. Bu kartların limitsiz olarak anılmasının ortak nedeni herhangi bir belge ya da bilgiye gerek olmadan hatta şubeye gidilmesine ihtiyaç bile duyulmadan kart limitinin yükseltilebilir olmasından kaynaklanmaktadır. Yani kredi kartı limiti düşük olsa dahi kişi bunu kafasına takmadan bir telefon yardımıyla kart limitini istediği kadar yükseltebilecek anlamına gelmektedir. Kısaca bunun için bir belgeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Adı da buradan gelmektedir. Kredi kartınızı aldıktan sonra eğer iptal etmek istiyorsanız  Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir Kredi Kartı Kapatma Yöntemleri isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi Kartında En Yüksek Limit Vermekte Olan Bankalar

Yazının giriş bölümünde de anlatıldığı gibi limitsiz kredi kartı ismi aslında tamamıyla limitsiz anlamına gelmemektedir. Hal böyle olduğunda da bu türdeki bir kredi kartının arayışına girilmesine gerek yoktur. Her bankaya girilerek “bana limiti bulunmayan bir kredi kartı verir misiniz” denilmesi pek etkili bir yol olmayacaktır. Adının tersine belirli bir limite sahip bu kartlar, daha fazla limitin istenildiği gibi yönlendirmesine bağlı şekilde sunulmaktadır. Yani bir bankada kullanılmakta olunan kredi kartı limitinde kredi notu ve ödemeler göz önüne alınarak ciddi artış taleplerinde de bulunulabilir. Her bankada kredi kartı hizmeti olduğu ele alınırsa tüm bankalardan yüksek limitlerdeki kredi kartları kullanılabilir. Tabii bu noktada kişinin yalnız kredi notu değil aylık geliri de çok önem taşımaktadır. Aylık gelir kart limitini ödemeye yetmeyecek şekilde ise bankalar yüksek limitteki kartları vermeyi ya da limit yükseltme talebini geri çevirebilmektedir.

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır ? Koşulları Nelerdir?

Şunun belirtilmesinde yarar vardır: bu tür bir kredi kartının alınması hiç kolay bir iş değildir. Bunun için bankaların aradığı koşulların tümü yerine getirilmeli ve bütün gelirin belgelenmiş olması gerekmektedir. Bununla beraber bankalarda belli nakitin bulunması ve ödeme problemi yaşanırsa bunun bankaya sunulacak bir güvence olması gerekmektedir. Bu koşullar yerine getirilmiyorsa bankalar maalesef değerlendirmeyi olumsuz cevaplayacaklardır. Bu açıdan bakıldığında limitsiz kredi kartının herkese verilmediği anlaşılmaktadır. Alması gayet zor olan bu kredi kartının genelde büyük iş hacmi bulunan işletmenin Sahibine Kredi sicilinin temiz olması durumunda verileceği ortaya çıkmaktadır.

Özet
Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır ? Limitsiz Kredi Kartı Nedir ?
Makale Adı
Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır ? Limitsiz Kredi Kartı Nedir ?
Makale Tanıtımı
Aslında limitsiz kredi kartını x kişiler alır gibi bir tabir tamamı ile yanlış olarak kabul edilmektedir. Bankalar arasında kredi notu çok iyi olan grupta bulunan kişiler ve sicili düzgün olan bireyler bankalardan sorun yaşamadan kredi kartı kullanabilmektedirler.
Yazar
Kurucu
Kolay Kredi
Kurucu Logosu
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir